Logo: Quality - a girls best friend!

Times and results for 2020

Sun 20th Sept = Dressage show RESULTS


Well done everyone.x


Class 1 = Intro A Childrens Class - lead rein welcome

1st = Esmai Laxton & Samson
2nd = Rose Wallace & Saltre delihtfully famous
3rd = Caleigh Baker & Molly
4th = Grace Simmonds & Whispering Bonnie

W/D Lyra Roulston & Crumpwell Blue Lukey 




Class 2 = Intro B

1st = Ella Ross & Sienna 62.4%
2nd = Keily Laxton & King Bert 62.2%
3rd = Kirsty Moore & Hugo 62%
4th = Sarah Frisby & Head of the Class 62%
5th = Laura Shardlow & Dashanti 60.4%
6th = Tracey Taylor & Zirkoon 60%
7th = Jessica Humphry & Hugo 58.7%
8th = Jamie Andrews & Primitive Indiana D 58.5%



Class 3 = Intro C

1st = Louisa Bennett & Elvis 63.7%
2nd = Alena Berry & Princess Buleria 63%
3rd = Roxie Brown & Inglenooks Jolene 61.1%
4th = Sarah Smith & Riley 59.1%

W/D = Helena Barnes & Fen Rise Rouet 



Class 4 = Prelim 7

1st = Natasha Kemp & May Flower Dream 69.1%
2nd = Lucy Wolfe & Merlin 63.4%
3rd = Rebecca Marston & Foggy Luck of Irish 62.7%

4th = Alena Berry & Princess Buleria 61.8%
5th = Louisa Bennett & Elvis 61.6%
6th = Rebecca Holmes & Le Cheile Courage 61.4%
=7th = Sarah-Jane Houghton & Samson 60.5%
=7th = Roxie Brown & Inglenooks Jolene60.5%
9th = Chantelle Martin & Genies Wish 60.2%
10th = Chelsea Martin & Herbee 60%
11th = Ella Ross & Sienna 58.2%
=12th = Jessica Humphry & Hugo 57.5%
=12th = Sarah Smith & Riley 57.5%

W/D = Catherine Birch & Tilley 
W/D = Helena Barnes & Fen Rise Rouet



Class 5 = Prelim 18

1st = Natasha Kemp & May Flower Dream 68.3%

2nd = Amiee Lewis & Wishmaker 67.9%
3rd = Liz Mason & Frosty 66%
4th = Grace Jacques-Smith & Clearly Mad 65.6%
5th = Louise Thorp & Coolgrange Desert 65%
6th = 
Rob Dunk & Saundby Park 63.8%
7th = Jamie Andrews & Rhiwderin Tonto 61.2%
8th = Rebecca Holmes & Le Cheile Courage 60.2%

W/D Louisa Bloore & Rosehill Charlie



Well done everyone.x





Sun 15th March = Dressage Results


Class 1 = Intro A

1st = Alisha Woodhouse & Robbie 65%
2nd = Shirley Clare & Carnegie 63.9% 
3rd = Sarah Smith & Riley 63.9%
4th = Bryony Thurlow & Fanache An Spailpin 60.4%



Class 2 = Intro B

1st = Grace Jacues-Smith & Dolski 65.9% 
2nd = Nikki & Brave Ambition 59.6%
3rd = Bryony Thurlow & Fanache An Spailpin 58.9%
4th = Helen Depledge & Grittleton Kitty 58.5%



Class 4 = Prelim 12

1st = Amiee Lewis & Zara 66.1%
=2nd = Becky Smith & Magic 64.8%
=2nd = Alison Pearce & Precious Mildred 64.8 %
4th = Beth Spencer-Seare & Primitive Indianna D 63.5%
5th = Nikki & Brave Ambition 57.8%



Class 5 = Novice 24

1st = Emma Leslie & Holme Grove Carnegie 73.9%
2nd = Becky Smith & Magic 71.1%
3rd = Alison Pearce & Precious Mildred 63.3%

W/D = Louisa Bloore & Rosehill Charlie




Well done everyone.x





Other pages:


This is the text-only version of this page. Click here to see this page with graphics.
Edit this page | Manage website
Make Your Own Website: 2-Minute-Website.com